Pro novináře

Naleznete zde tiskové zprávy k událostem na Plzeňsku i v České republice.

Jako publicista vím, jak je důležité dostat se ke kvalitním ověřeným zdrojům informací a rád je s Vámi budu sdílet.

Brzy zde najdete odpovědi m.j. na následující otázky:

Proč kandiduji?
Nechci jen přihlížet. Od lidí často slyším oprávněnou kritiku i projevy nespokojenosti hlavně s chováním našich politiků. Prostě jsme od listopadových dnů náročnější. Politika se mě dotýkala celý život. Tátu odsoudili tři měsíce po mém narození na 30 let, rodina přišla o majetek, z Plzně nás vystěhovali do Štáhlav. Od března 1990 jsem šest let pracoval jako krajský redaktor České televize a denně sledoval první bouřlivé a tak dlouho očekávané léta svobody. Přesto jsem až do posledních komunálních voleb nepomýšlel, že se budu věnovat politice. Přesvědčil mně kamarád, abych kandidoval v Plzni za Občany Patrioty. Byl jsem zvolen do obvodního i městského zastupitelstva a činnost v nich mne docela zaujala. Zároveň jsem v praxi pochopil, že mnohé složité problémy prostě na komunální úrovni při nejlepší vůli řešit nejde. Proto Vás žádám o Vaši důvěru. Senát je jedno z míst kde se dají spravit špatné zákony, pomáhat kraji. A jaký budu – možná o tom nejlépe vypovídá co jsem se naučil od zvířát.
Nemyslíte , že zákonů už máme dost, teď je jen dodržovat?
Myslím, ale také vím , že je třeba zákony zkvalitnit a dokonce některé chybí.
Chybí zákon o islámu. Církve zákony regulují, islám jako v Evropě nový fenomén nikoliv . A výrazně bych zpřísnil postih motoristů za požívaní alkoholu za volantem. V duchu hesla jednou a dost. Poprvé přistižen odebral bych řidičák na pět let, podruhé už navěky.

Externí odkazy
Václav Chaloupek v Česko-Slovenské filmové databáziTýdeník TelevizeStránky Českého rozhlasuChat osobností České televizeTelevize.cz
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/554845http://www.ceskatelevize.cz/chat/chat.php?id=296
http://www.ceskatelevize.cz/chat/chat.php?id=296
Fotografie Václava Chaloupky, fotograf Karel Brož, souhlas k volnému použití v médiích:
VCH_ofialni_portret
Chaloupek_2200x600_PRESS
ChaloupekOK